Кафу продължи впечатляващата серия на Лудогорец с брилянтен гол (видео)

Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Берое в днешния мач от 14-ия кръг на Първа лига и по този начин записа десета поредна победа в шампионата. Попадението отбеляза Джонатан Кафу в 70-ата минута по впечатляващ начин.

Извън титулярите в тима на Георги Дерменджиев останаха Светослав Дяков, Козмин Моци, Натанаел и Вандерсон. Асовете на разградчани бяха запазени за предстоящата битка с Базел в сряда.

До 28-ата минута двата тима изцяло наблягаха на борбата и единоборствата по терена и чисто футболните достойнства липсваха. Възпитаниците на Георги Дерменджиев и Ферарио Спасов създадоха по няколко мелета пред противниковата врата, които не доведоха до нищо опасно.

Берое все пак имаше възможност за гол, но при разбъркванията състезателите на домакините реагираха по-бързо и Владислав Стоянов запази мрежата си суха.

В края на първата част българският шампион малко се пораздвижи и сътвори няколко голови ситуации. Първата опасност дойде чак в 37-ата минута. Анисе пое топката, излъга играч на гостите и шутира силно. За късмет на Благой Макенджиев ударът му премина на сантиметри от левия стълб.

Минута по-късно Анисе нацели горната греда с майсторски изстрел.

В 44-ата минута Вирджил Мисиджан разтресе левия стълб с топовен удар.

Втората част определено бе доста по-интересна. В 60-ата минута Радослав Кирилов падна в наказателното поле и имаше претенции за дузпа, но главният съдия прецени, че правилата не са нарушени.

В минутите до края на срещата Берое атакуваше повече, но опасните положения се редяха пред вратата на гостите. Възпитаниците на Спасов хвърлиха доста усилия в атака, но в последния пас бяха доста неточни. Именно липсата на достатъчно класа и увереност, не позволи на Берое да създаде чисти положения.

В 62-ата минута Мисиджан центрира към Клаудио Кешеру. Нападателят отправи удар с глава, който попадна право в обсега на Макенджиев и вратарят се справи със ситуацията.

В 70-ата минута Лудогорец успя да поведе. Мисиджан отне кълбото, като извърши нарушение, което не бе видяно от съдията, намери Марселиньо, който без да се бави предостави кълбото на Кафу. Звездата на българския шампион преодоля с лекота двама от Берое и с неспасяем удар направи - 1:0.

Голът даде криле на българския шампион, който да започна да атакува още по-масирано.

В 75-ата минута Марселиньо изведе Мисиджан сам срещу вратаря, но крилото пропусна да сложи точка на спора, като шутира право в стража на гостите.

В 84-ата минута Джоди Лукоки намери Марселиньо на чиста позиция, но техничният халф не успя да намери очертанията на вратата.

Секунди по-късно Мисиджан направи пореден пропуск.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Кафу 70

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Паломино, Пластун, Сисиньо, Лукас Саша, Анисе, Марселиньо, Кешеру, Мисиджан, Кафу

БЕРОЕ: Макенджиев, Охене, Като, Иванов, Кирилов, Зехиров, Василев, Цонев, Пенев, Миланов, Давид Манга

снимки: Драгомир Богомилов