Благой Георгиев с 57 минути при равенство на Оренбург (видео)

Отборите на Оренбург и Локомотив (Москва) не се победиха в мача помежду си от 14-ия кръг на руската Премиер Лига. Двубоят на стадион "Газовик" завърши при резултат 1:1. Алан Касаев изведе "железничарите" напред в 25-ата минута. Той се възползва от неориентираната игра на Оренбург в отбрана, измъкна се от защитник и се озова сам пред вратата на домакините. С удар отблизо Касаев преодоля стража Александър Гутор и даде аванс на столичани в резултата. В 59-ата Павел Нехайчик изравни със страхотно воле, а други попадения не бяха реализирани.

Българският халф Благой Георгиев бе титуляр за Оренбург и остана на терена до 57-ата минута, когато бе сменен от нападателя Артьом Делкин.

След това равенство Оренбург заема 12-о място в класирането с 12 точки. Локо (Москва) се намира на 11-а позиция с 16 точки. Лидер е Спартак (Москва) с 31 точки, следван от Зенит с 28, като и двата тима все още не са изиграли срещите си от кръга.