Гери Димитрова и Кан с тежка загуба в Шампионската лига

Волейболната националка Гергана Димитрова и нейният РК Кан (Кан) допуснаха тежка загуба в Шампионската лига. Вицешампионът на Франция, който от този сезон е воден от селекционера на мъжкия национален отбор на "петлите" Лоран Тили, падна като гост на силния италиански тим Лиу Джо Нордмеканика (Модена) с 0:3 (19:25, 23:25, 16:25) в първи мач от 3-ия кръг на най-силния европейски клубен турнир, игран късно снощи пред около едва 600 зрители в зала "Пала Панини".

Срещата-реванш е в събота (19 ноември) от 21,40 часа българско време във Франция. Волейболистките на Кан се нуждаят от победа с 3:0 и 3:1 гейма, за да стигнат поне до "златен" гейм и да имат шансове да се класират за груповата фаза на ШЛ.

Гергана Димитрова игра цял мач за Кан и приключи със 7 точки (28% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане), с колкото завършиха и украинката Надя Кодола и Мириам Клостер. Най-резултатна за френския тим бе друга украинка - Олга Савенчук със 11 точки (1 ас и 34% ефективност в атака). За тима на Модена над всички бе родената в България турска националка Нериман Йозсьой с 16 точки (3 блока, 39% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане) за победата.