Мъри надделя над Нишикори в маратон

Водачът в световната ранглиста при мъжете Анди Мъри постигна втора победа в заключителния турнир на АТП, който се провежда в Лондон. В маратонски мач, продължил над 3 часа, Мъри се наложи над японеца Кей Нишикори с 6:7(9), 6:4, 6:4.

Шотландецът ще си гарантира класиране за полуфиналите на турнира още днес, ако по-късно Марин Чилич победи Стан Вавринка.

Двубоят в Лондон бе много вълнуващ и за малко да сложи край на серията на Мъри от 21 поредни победи, започнала в средата на септември. В първия сет нито един от съперниците не успя да направи пробив и се стигна до тайбрек. В него Нишикори поведе с 6:3, но допусна 4 последователни точки. Японецът обаче не се отказа и на свой ред отрази два сетбола, за да триумфира в крайна сметка с 11:9 след час и 25 минути игра.

Във втория сет Мъри подобри представянето си и направи ранен пробив. Нишикори върна пробива в осмия гейм, но в деветия допусна нов такъв и така Мъри изравни сетовете на 1:1. В решителната трета част Мъри поведе с 5:2, Нишикори върна един пробив, но подкрепян от публиката в Лондон Мъри затвори сета с 6:4, а с това и мача.