ЦСКА с първа победа в женското първенство

Женският волейболен отбор на ЦСКА записа първа победа през новия сезон, но това стана доста трудно, в един луд мач в зала "Васил Симов". Момичетата на Юлия Иванова надиграха тима на ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:1 (22:25, 31:29, 25:9, 25:10) в мач от 3-ия кръг на НВЛ.

От състава на ЦСКА отсъстваше разпределителката Кристина Гунчева, която ще продължи кариерата си в Швейцария, а основният диагонал на тима Ралина Дошкова е с контузия и заради това не бе на разположение.  Всъщност, в лагера на "червените" имат доста проблеми с контузени състезателки и се наложи Ивета Станчулова да бъде преквалифицирана като посрещач. За първи път от началото на сезона в групата на ЦСКА пък бе Мадлен Рашева, която също имаше известни здравословни проблеми.

Гостенките от Шумен започнаха по-добре, а капитанката им Стефани Стефанова успя да направи разлика с неудобния си сервис - 6:4. Треньорката на ЦСКА Юлия Иванова потърси бързо промяна в посрещане, като на терена се появи Натали Петрова на мястото на Янита Николова. Шуменки продължаваха да играят добре, но ЦСКА успя за кратко да излезне напред в резултата, благодарение на ас на Натали Петрова. След това, обаче, отборът на Шумен отново дръпна с три точки преднина. "Червените" успяха да изравнят при 21:21, но това не бе достатъчно и отборът от Шумен заслужено поведе в геймовете след 25:22.

Във втората част ЦСКА започна с влезлите през първия гейм Натали Петрова, Анна Виткова и Кристина Бончева, но проблемите в тяхната половина продължаваха. В същото време гостенките от Шумен продължаваха да играят все така мотивирано и организирано и логично дръпнаха с 5:1. Юлия Иванова опитваше всичко, а в крайна сметка геймът се превърна в истински трилър. След поредица от геймболи в полза на шуменки, ЦСКА успя да спечели първия си гейм от началото на сезона след 31:29.

Развоят на втория гейм вдъхнови домакините от ЦСКА и те поведоха с 5:0 в началото на третата част. Тогава треньорът от щаба на Шумен Цветомир Ценков имаше претенции към съдиите и реагира бурно, за което получи червен картон. Гостенките от Шумен не успяха да се мобилизират и отстъпиха с 9:25. В четвъртия гейм началото бе подобно, като ЦСКА поведе с 8:1 до първото техническо прекъсване и вече предусещаше първата си победа от началото на сезона, което логично се случи при 25:10.

ЦСКА - ЙЕБ 05 (ШУМЕН) 3:1 (22:25, 31:29, 25:9, 25:10)
ЦСКА: Полина Нейкова, Дарина Куманова, Силвия Кьосева, Борислава Съйкова, Ивета Станчулова, Янита Николова - Славена Никова-либеро
Старши-треньор: Юлия Иванова
ШУМЕН: Стефани Стефанова, Елина Златева, Велизара Начева, Елена Борисова, Светослава Ганчева, Стела Горанова - Симона Иванова-либеро
Старши-треньор: Людмила Любенова.