Словакия нанесе първа загуба на Литва (видео)

Словакия разби с 4:0 отбора на Литва, който до дози момент нямаше загуба в квалификационна Група F. Адам Немец (12') и Юрай Куцка (15') дадоха ранна преднина на домакините, а Мартин Шкъртел (36') направи 3:0 до почивката. Марек Хамшик (86') добави един гол през втората част.

Пекарик проби добре в 12-ата минута и центрира отдясно. Немец засече с глава за 1:0. Три минути след това Словакия стигна до втори гол, след като Куцка стреля неспасяемо от 20-ина метра. В 36-ата минута преднината на домакините стана класическа. Вайс центрира от свободен удар, Куцка не успя да засече с глава топката, която стигна до далечната греда. Там капитанът Шкъртел подложи крак отблизо, вкарвайки първия си гол за Словакия от 2006 година насам.

Марек Хамшик оформи крайния резултат четири минути преди края, след като засече от въздуха центриране на Швенто.

Това бе втора поредна победа за Словакия, след която отборът заема трето място във временното класиране на Група F с актив от шест точки. Словения има две повече, а на върха е Англия, която е с 10. Литва е с пет точки.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!