Понякога да си по-добър не е достатъчно

Световният номер 4 Дин Дзюнхуей отпадна на 1/2-финалите на снукър турнира "Шампион на шампионите" в Ковънтри, въпреки че превъзхождаше по всички показатели своя съперник Джон Хигинс. Китаецът водеше с 5:4, но опитният му шотландски опонент спечели последните две партии за крайния успех с 6:5 фрейма. Така четирикратният световен шампион очаква на финала в "Рико Арина" спечелилия двубоя между Марк Алън и Рони О'Съливан.

Куриозното в мача на Дзюнхуей и Хигинс бе фактът, че азиатецът реализира четири сенчъри брейка, бе по-резултатният около зеленото сукно, имаше по-висок процент на успеваемост при ударите от дистанция и при сейфтитата и бе прекарал повече време около масата. Въпреки всички тези показатели обаче Дин не успя да преодолее именития шотландец.

Срещата започна с брейк от 72 точки за Хигинс, но във втората част Дзюнхуей изравни със сенчъри от 135 точки. Третата част бе за Магьосника от Уишоу, който се отчете с 83 точки за 2:1, но отговорът на китаеца не закъся - 107 точки за 2:2.

Фрейм номер 5 бе наистина оспорван и с разлика от само две точки Дзюнхуей го измъкна, за да излезе напред в резултата за първи път от началото на мача. Шестият в света Хигинс обаче не се задържа дълго в ролята на догонващ и със серия от 79 точки изравни за 3:3. В седмата част китаецът реализира впечатляващите 142 точки за аванс от 4:3, но шотландският му противник отново върна баланса в резултата малко по-късно. Дин продължи със серията си от сенчъри брейкове и направи нови 102 точки за преднина от 5:4. Само на фрейм от победата Дзюнхуей се разколеба. Той записа едва 28 точки в следващите две партии и така отпадна от турнира. Хигинс също не блесна със силни точкови серии в решаващата фаза на двубоя, но нервите му се оказаха по-здрави.

Въпреки днешното поражение китаецът все още има положителен баланс срещу Хигинс. Двамата имат общо 21 сблъсъка, като в 11 от тях Дзюнхуей е излизал победител. Шотландецът е с 8 успеха, като има и две равенства в съперничеството им.