Три гола с глава белязаха разликата в класите на старите съперници Англия и Шотландия (видео)

Англия победи с 3:0 Шотландия в 113-ия сблъсък между британските съперници, игран на "Уембли". Даниел Стъридж (24'), Адам Лалана (50') и Гари Кейхил (61') се разписаха, като и тримата отбелязаха своите голова с глава. По този начин "трите лъва" постигнаха най-голямата си победа до момента в Група F, която може би ще даде повод на ръководителите на английския футбол да назначат за постоянен селекционер временно изпълняващия длъжността Гарет Саутгейт.

Капитанът Уейн Рууни се завърна в стартовия състав на "трите лъва". Даниел Стъридж стартира на върха на атаката, докато Адам Лалана и Рахим Стърлинг замениха Джеси Лингард и Тио Уолкот по фланговете. Селекционерът на Шотландия Гордън Страхън бе направил доста промени в своя състав - Крейг Гордън замени Дайвид Маршал на вратата. Икечи Аня, Кристоф Бера и Лий Уолъс започнаха в отбрана. Скот Браун, Джеймс Морисън, Джеймс Форест и Лий Грифитс също бяха титуляри.

Гостите се защитаваха добре в първите минути и до известна степен изненадаха своя съперник с дълбоката преса която налагаха в началото. Отбраната на Шотландия обаче се пропука в 24-ата минута. Удар на Рахим Стърлинг от над 25 метра бе блокиран, след което топката стигна до Уокър, който центрира много прецизно отдясно. Стъридж засече с глава, вкарвайки четвъртия си гол в последните си шест мача като титуляр за Англия. "Гайдарите" можеха много скоро да изравнят, но шут на Грифитс профуча над вратата, а след това и Ханли бе изпуснат и засече с глава центриране на Снодграс, но и този път топката премина над напречната греда.

До края на първата част имаше една ситуация, в която домакините претендираха за дузпа, след като Роуз падна след съприкосновение със Снодграс. В действията на халфа на Хъл Сити обаче нямаше умисъл и сигнал не последва.

Шотландия започна силно втората част и в първите минути удар на Форест премина в опасна близост, а след това голов шут на Снодграс бе блокиран в решаващия в момент. При първата си атака след почивката домакините обаче удвоиха преднината си. Адам Лалана засече с глава центриране на Дани Роуз за 2:0. В 61-вата минута преднината на "трите лъва" стана класическа след ново центриране - този път на Рууни от корнер, и нов гол с глава - на Гари Кейхил. Стърлинг пропусна страхотна възможност да покачи 20-ина минути преди края, след като засече пред голлинията остро центриране на Хендерсън, но прати топката високо над вратата.

Англия регистрира най-голямата си победа над Шотландия от 1975 година насам. "Трите лъва" са с актив от 10 точки след четири мача, като отборът все още не е допуснал гол в тези квалификации. Шотландия остава на пето място в Група F с четири точки.

Англия: Харт, Уокър, Роуз, Дайър, Кейхил, Стоунс, Стърлинг, Хендерсън, Стъридж (74'-Варди), Рууни, Лалана

Шотландия: Гордън, Аня (79'-Патърсън), Ханли, Бера, Уолъс, Д.Флетчър, Морисън (66'-Макартър), Браун, Снодграс (82'-Ричи), Форест, Грифитс

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!