ЦСКА 1948 разби Левски-Раковски в дербито на кръга (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 разгроми с 3:0 Левски-Раковски в мач, игран в столичния квартал "Иван Вазов".  Младите футболисти, водени от Валентин Илиев надиграха играчите на Мишо Захариев и дръпнаха с девет точки пред "сините".
Левски Раковски - ЦСКА 1948
Сблъсъкът премина почти изцяло пред вратата на Левски-Раковски, като само веднъж стражът на "червените" Кристиян Дяков трябваше да се намесва, след като спаси удар на опитния Стоян Димов, който направи кариера в тима на Локомотив (Мездра). Иначе след 120 секунди игра Георги Божилов се разписа в мрежата на домакините. Талантът стреля с левия крак от пряк свободен удар, за да направи резултата 1:0. В 18-ата минута бившият футболист на Славия Борислав Павлов засече с глава центриране на Мартин Вълчинов, но кълбото мина на сантиметри от вратата на "червените".Левски Раковски - ЦСКА 1948 Вторият гол падна в 29-ата минута, когато Димитър Андонов сбърка в центъра на терена, топката се озова в Борислав Трендафилов, който веднага пусна извеждащ пас към Калоян Стефанов, а той с лекота мушна кълбото в мрежата на Левски-Раковски. В последните секунди на първата част Трендафилов получи отлична възможност, за да направи резултата класически, но ударът му с глава бе много слаб и неточен.
Второто полувреме отново започна с натиск за играчите на Валентин Илиев, като в 51-ата минута Георги Божилов направи 3:0 на стадион "Раковски". Последва сериозно затишие на тежкия терен и логично резултата остана непроменен.

В последния кръг от шампионата ЦСКА 1948 ще се изправи срещу Академик (София).

ЛЕВСКИ-РАКОВСКИ - ЦСКА 1948 0:3

0:1 Георги Божилов (2)
0:2 Калоян Стефанов (29)
0:3 Георги Божилов (51)

ЛЕВСКИ-РАКОВСКИ: 1. Мартин Асенов, 4. Петър Христов, 15. Борислав Павлов, 20. Стоян Димов, 14. Кристиян Бачев, 8. Борис Йорданов, 3. Никола Димитров, 7. Аксел Кара, 9. Ивайло Георгиев, 6. Мартин Вълчинов, 16. Димитър Андонов

ЦСКА 1948: 1. Кристиян Дяков, 25. Герман Петров, 31. Илиян Генадиев, 3. Давид Стоянов, 5. Борислав Ангелов, 11. Калоян Стефанов, 4. Радослав Димитров, 2. Атанас Кръстев, 8. Георги Кънчев, 9. Георги Божилов, 7. Борислав Трендафилов