Лангфорд спаси УНИКС в Казан

УНИКС Казан надделя над гостуващия Цървена Звезда с 65:62 (27:32) в среща от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Така руснаците записаха втора поредна победа в надпреварата, след като стартираха сезона със серия от четири последователни загуби.

Сред равностойната първа четвърт сърбите поеха инициативата, а малко след почивката преднината им достигна до 10 точки при 39:29. Постепенно домакините се съвзеха и дори достигнаха до изравняване при 43:43 в началото на последната част, но в последствие Звезда отново заигра по-добре и 4 минути преди края натрупа аванс от 60:52.

Руснаците успяха да изравнят със серия от 8 безответни точки в следващите три минути. Нейт Уолтърс даде нов аванс на сърбите след два успешни наказателни удара 37 секунди преди сирената, но последва тройка на Кийт Лангфорд.

Чарлс Дженкинс от Звезда пропусна в последната секунда, а Марко Банич овладя борбата под коша и беше фаулиран, след което оформи успеха от наказателната линия за крайното 65:62. Лангфорд беше най-добър в мача за домакините с 23 точки и 5 борби. Латавиъс Уилямс пък допринесе с 10 точки и 9 борби. Резервата Нейт Уолтърс беше най-резултатен за сърбите с 11 точки, а Огниен Кузмич завърши с 10 точки и 9 борби, но това не беше достатъчно и Звезда също вече е с баланс от 2 победи и 4 загуби.

В друга среща от кръга турският Дарушафака се наложи също драматично със 72:70 (40:40) над гостуващия германски Брозе Бамберг и записа четвърти успех от началото на кампанията. Домакините пропиляха аванс от 60:50 от края на третата част и 2 минути преди сирената позволиха на съперника да изравни за 70:70.

В нервните последни атаки Брад Уонамейкър единствен успя да реализира 31 секунди преди края за Дарушафака, а Николо Мели пропусна да изравни 2 секунди преди края. Уил Клейбърн беше най-резултатен за домакините със 17 точки. Янис Стрелниекс реализира 14 точки за германците, които допуснаха четвърто поражение през сезона.