Национална лига футзал: Левски - Черно море

Петър Каракашев и Стяуа водят в Румъния

Българският национал Петър Каракашев, който играе на поста либеро, и съотборниците му от Стяуа (Букурещ) оглавяват класирането в румънското първенство, шест кръга след старта на сезона.

Столичният гранд има само една загуба от началото, а в последния кръг от шампионата Стяуа отнесе Триколорул (Плоещ) след 3:0 (25:18, 25:22, 25:14)

В друг интересен мач от този кръг, ЦСМ (Букурещ) с Йордан Желязков отстъпи с 2:3 (28:26, 22:25, 23:25, 25:22, 13:15) при гостуването си на ЛПС Пятра Нямц (Пятра Нямц). Българският диагонал се завърна в залата, където игра през втората част от миналия сезон, но не успя да помогне на новите си съотборници да запишат успех.

Отборът на Аркада (Галац), в чийто състав през този сезон е Мирослав Градинаров, претърпя тежко поражение при гостуването си на АЦС Волей (Залъу) - 0:3 (16:25, 18:25, 17:25)

Шампионът на Румъния - Университатя (Крайова), за който през този сезон играе Златан Йорданов, спечели с категоричното 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) домакинския си мач срещу ЦС Волей (Карансебеш).

Във временното класиране лидер е Стяуа с 16 точки, на две пред Залъу и Триколорул. Аркада е на четвърто място с 13, с една пред Крайова и две пред ЦСМ (Букурещ).

В следващия кръг на 12 ноември лидерът Стяуа гостува на Аркада в Галац, ЦСМ (Букурещ) приема Щиинца (Бакъу) (този мач е на 12 ноември от 17:00 ч), а ден по-рано от 17:00 ч Университатя гостува на Триколорул (Плоещ.