Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 1:0

"Атомната мравка" се разправи с отбора на Пирло, Лампард и Вийя (видео)

Юношата на Ювентус Себастиан Джовинко демонстрира качествата си при разгромната победа с 5:0 на Торонто ФК като гост срещу Ню Йорк Сити ФК в реванша от полуфиналната плейофна серия в Източната конференция между двата тима в Мейджър лийг Сокър (МЛС). Италианският техничар реализира хеттрик за Торонто, а тимът му изхвърли от плейофите отбора на Давид Вийя, Франк Лампард и Андреа Пирло с общ резултат от двете срещи 7:0.

Джовинко вкара първия гол в срещата още в 6-ата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле, финтира противников бранител и с прецизен удар даде аванс на канадците в резултата. В 20-ата минута "Атомната мравка" направи резултата 0:2 от дузпа, а в добавеното време оформи гръмката победа на Торонто след индивидуална акция и фалцов изстрел, на който стражът на Ню Йорк Сити нямаше отговор.

Джовинко и компания ще се изправят на финала на Изток срещу Монреал Импакт на Дидие Дрогба. Във финала на Запад пък съперници са Сиатъл Саундърс ФК и Колорадо Репидс.

Ден по-рано от плейофите отпадна и Лос Анджелис Галакси, където пък играят звезди като Стивън Джерард, Ашли Коул, Роби Кийн и Джовани дос Сантос. ЛА Галакси бе елиминиран след изпълнение на дузпи от Колорадо Репидс.