Пирин и ЦСКА без грешка в Суперлигата

“Пирин” (Разлог) и ЦСКА (София) продължават с безгрешното си представяне в Суперлигата! Четири кръга след началото на шампионата двата тима все още не познават вкуса на загубата и заемат първите две места в класирането. Волейболистите от Разлог са лидери с пълен актив от 12 точки, а “червените” са на втората позиция с 11. През изминалата седмица “Пирин” постигна нова впечатляваща победа далеч от дома и надигра един от фаворитите за титлата “Нефтохимик 2010” (Бургас) с 3:1. Също край морето, но във Варна ЦСКА се справи без особени проблеми с новака “Черно море” с 3:0.

Друг от претендентите за трофея през настоящия сезон “Монтана Волей” не направи изключение и се поздрави с успех в последния кръг. Пред собствена публика в зала “Младост” монтанчани надиграха “Левски” (София) с 3:1, като особено впечатляващо беше представянето им в заключителния четвърти гейм, в който дадоха едва 6 точки на столичния гранд. Така с 10 точки играчите на треньора Даниел Пеев заемат 3-а позиция. С 3 победи, 1 загуба, но 8 точки е шампионът “Добруджа 07” (Добрич), който е на 4-о място. След историческия си дебют в Шампионската лига в средата на миналата седмица, “зелените” имаха тежко гостуване на “Миньор” (Перник). “Добруджанци” изоставаха с 1:2 гейма в зала “Борис Гюдеров”, но показаха характер и успяха да обърнат мача.

Четири тима в Суперлигата са с актив от 2 победи и 2 загуби. Това са 5-ият “Тетевен Волей”, 6-ият “Левски”, 7-ият “Черно море” и 8-ият “Марек Юнион-Ивкони” (Дупница).

Като изненада може да се определят резултатите на носителя на Суперкупата “Нефтохимик 2010”, който е 10-и с едва един успех и 3 точки. Пред бургазлии е и “Миньор” (Перник), който има точка повече. “Славия” (София) и “Арда” (Кърджали) продължават да търсят своя първи успех през тази кампания.

Програма за 5-ия кръг в Суперлигата можете да видите тук.