Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Лестър не играе по шампионски в Премиър лийг (видео)

Шампионът Лестър допусна изненадваща загуба с 1:2 от Уест Бромич на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" и доказа за пореден път, че в този момент "лисиците" са концентрирали всичките си сили върху представянето си Шампионската лига, където отборът върви повече от добре. Домакините изиграха много слабо първо полувреме, а след почивката Джеймс Морисън (52') изведе УБА напред. Само три минути след това Ислам Слимани (55') изравни. Мат Филипс донесе победата на "дроздовете" след груба грешка на Дани Дринкуотър.

Мениджърът на "лисиците" Клаудио Раниери бе направил цели пет промени в своя стартов състав в сравнение с гостуването на ФК Копенхаген през седмицата. Рон-Роберт Цийлер започна на вратата за сметка на контузения Каспер Шмайхел. Дани Симпсън, Анди Кинг, Шинджи Оказаки и Ислам Слимани също започнаха като титуляри. Джейми Варди остана на скамейката за началото и се появи в игра за второто полувреме. Клаудио Якоб, Джеймс Морисън и Матю Филипс започнаха за Уест Бром.

Двата отбора изиграха посредствено първо полувреме, в което домакините не успяха да нанесат нито един удар по посока на вратата на съперника, което им се случи за първи път в домакински мач след завръщането им в Премиър лийг.

Втората част бе далеч по-интересна. Джеймс Морисън даде аванс на гостите в 52-рата минута, когато засече с глава центриране на Филипс отдясно, след което се получи и лек рикошет. Само три минути след това обаче домакините изравниха след удар с глава на Слимани, дошъл след добро центриране на Марез.

В 72-рата минута Дринкуотър направи ужасяваща грешка, извеждайки Мат Филипс сам срещу Цийлер. Крилото завърши хладнокръвно, извеждайки "дроздовете" отново напред.

Девет минути преди края Кинг пропусна да изравни, след като стреля от чиста позиция право в ръцете на Фостър.

С този успех Уест Бормич задмина Лестър в класирането и "дроздовете" вече са на 11-о място с актив от 13 точки. Лестър има една по-малко.