Интер разби Тонев и компания в последните пет минути (видео)

Италианският гранд Интер се върна към победите срещу Кротоне на Александър Тонев. "Нерадзурите" разбиха южняците с 3:0, но резултатът лъже, тъй като успехът дойде много трудно с голове в последните шест минути. Иван Перешич даде аванс на "черно-сините" в 84-ата минута, а Мауро Икарди от дузпа в 88-ата и в 93-ата минута оформи крайното 3:0.

Родният национал се появи в игра в 85-ата минута, докато домакините празнуваха попадението на Перешич.
Успехът изкачи Интер на 10-то място със 17 точки, докато Кротоне остана на дъното само с пет точки. Тимът на Тонев прекъсна серията си от два поредни мача, в които спечели четири точки. Момчетата на Давиде Никола играха много силно на "Сан Сиро", като демонстрираха завидно самочувствие седмица след първата си историческа победа в Серия "А".

Шансът обаче бе на страната на "нерадзурите", които отново разочароваха с изявите си. Все пак след две поредни загуби Интер победи в дебюта на Стефано Веки в калчото. Специалистът обаче през седмицата ще бъде заменен от Стефано Пиоли, а той ще се върне начело на Примаверата на клуба.

"Нерадзурите" продължиха положителната си серия срещу отбори от Калабрия, като от 33 срещи имат вече 20 победи и 12 равенства, като единствената загуба си остава тази с 1:2 от Реджина с Марчело Липи, начело на Интер, през 2000 година. Миланският гранд запази вратата си суха едва във втори мач от 12 кръга, като досега само срещу Емполи не бе допуснал гол. Интересното е, че миналата година Самир Ханданович имаше осем сухи мрежи в първите 12 мача.
Капитанът Икарди вече има 10 попадение в първенството, като през миналия сезон имаше 16 през цялата кампания. Освен това вкара на 22-и тим от всичките 28, които е срещал в Серия "А".

Така "нерадзурите" ще имат по-добро настроение през паузата, в която ще започнат подготовка с Пиоли, който пък ще дебютира в мача на истината за Милано - дербито на Мадонина срещу Милан на 20 ноември.