Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Хъл прекъсна серията с обрат срещу Саутхамптън (видео)

Хъл сложи край на негативната си серия и след шест поредни загуби записа победа над Саутхамптън с 2:1. Отборът на Клод Пюел поведе още в шестата минута, когато Чарли Остин откри от дузпа. Домакините не създаваха опасности пред вратата на "светците", а освен това загубиха нападателите си Абел Ернандес и Уил Кийн поради контузии още до средата на първото полувреме.

След почивката обаче нещата се промениха в рамките на две минути. Първо Робърт Снодграс изравни с четвъртия си шампионатен гол от началото на сезона. След това Снодрас центрира от фаул и Майкъл Доусън с глава направи резултата 2:1. Саутхамптън се хвърли да изравнява, но Дейвид Маршал направи серия от спасявания, а в последната минута пък Клукас успя да избие от голлинията.

Въпреки успеха Хъл остана в зоната на изпадащите, но тимът вече има 10 точки и е доста по-близо до отборите над него.