Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Нули между Еспаньол и Атлетик (видео)

Отборите на Еспаньол и Атлетик Билбао завъртяха 0:0 в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион. Срещата беше много оспорвана, с много битки, но с малко голови положения. Героят от четвъртък вечер Ариц Адурис игра един час, като за първи път излезе с капитанската лента на "лъвовете".

Още в шестата минута съдията Трухийо Санчес извади жълт картон след грубо влизане на Хави Ерасо в краката на Ернан Перес. Тимът на Кике Санчес Флорес се опитваше да налага териториален натиск, но пресата на баските често караше "папагалчетата" да бъркат. В 19-ата минута Хосе Мануел Хурадо центрира отляво, а непокритият на далечната греда Ернан Перес не уцели високата топката при великолепна ситуация за откриване на резултата.

В 32-ата Перес напредна и изстреля страхотна топка, която Кепа Арисабалага отрази. В крайна сметка се оказа, че е отсъдена засада, а такава нямаше. В 38-ата Жерард Морено шутира извън целта. Две минути по-късно Кепа се намеси точно след изстрел на Пабло Пиати след добра комбинация между Хурадо и Аарон.

И през втората част играта беше изравнена и с малко голови положения. В 60-ата минута Ариц Адурис не успя да стреля добре след подаване на Микел Рико. Минута по-късно Адурис напусна игра и Иняки Уилиямс се премести в центъра на баската атака. Най-добрата възможност в срещата може би дойде в 93-ата, когато Хосе Антонио Рейес центрира, а Морено стреля, но Кепа отново се справи.

Снимка: Marca