Balkan Grand Prix 6

Юнайтед се събуди в Уелс с голове на Погба и Ибра (видео)

След четири поредни мача без победа и три мача без отбелязан гол във Висшата лига Манчестър Юнайтед се развихри за едно полувреме при гостуването си на Суонзи. "Червените дяволи" спечелиха с 3:1 след три попадения преди почивката. Пол Погба откри резултата, а Златан Ибрахимович се разписа на два пъти. Жозе Моуриньо, който изгледа мача от трибуните заради наказание, трябва да е останал доволен, въпреки че в нито един момент не го показа.

Пол Погба откри резултата за Манчестър Юнайтед при гостуването на Суонзи. В 15-ата минута французинът нацели топката красиво от воле и не остави шансове на Фабиански. Шест минути по-късно Златан Ибрахимович сложи край на головата си суша с второто попадение в мача. Шведът получи топката от Рууни и с нисък удар изненада вратаря на домакините. "Червените дяволи" имат тотално предимство и в 33-ата минута резултатът стана 0:3. След бърза атака отново Рууни изведе Ибра и топката се озова в мрежата.

В 69-ата минута Ван дер Хоорн намали на 1:3 след удар с глава. Суонзи се опита да направи нещо и организира няколко опасни атаки, но всъщност можеше да получи още голове, тъй като Юнайтед на няколко пъти бе близо до четвърто попадение.

Победата изкачи Юнайтед на шесто място в класирането с 18 точки, като тимът изостава с три от Тотнъм и с шест от градския си съперник Манчестър Сити, който е трети.

Моуриньо направи доста промени от загубата от Фенербахче през седмицата. Той разчиташе на странна четворка в защита в лицето на Ашли Йънг, Рохо, Фил Джоунс и Дармиан. Проблемите в отбрана са главно заради контузии. На пейката бяха оставени Дейли Блинд, Рашфорд и Лингард.

В тима се завърна Златан Ибрахимович, който не се бе разписвал в шест поредни шампионатни срещи. Шведът обаче сложи край на тази негативна серия с двете си попадения днес. И при двата му гола той получи топката от Уейн Рууни, който в първия си мач като титуляр във Висшата лига от дълго време се представи на много високо ниво. Португалският мениджър на Юнайтед можеше спокойно да гледа срещата от трибуните, тъй като тимът му контролираше двубоя през всичките 90 минути.

Докато четирите мача без победа за "червените дяволи" бяха определяни като криза, ситуацията в Суонзи е доста по-критична. Тимът от Уелс няма успех от първия кръг, тоест в 10 срещи, а треньорската смяна и идването на Боб Брадли може и да не даде желаните резултати. Суонзи заема предпоследното място с актив от 5 точки.