Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ливърпул окупира еднолично първото място след нов голов спектакъл (видео)

Ливърпул се изкачи еднолично на първо място във временното класиране на Премиър лийг, което се случва на мърсисайдци за първи път под ръководството на Юрген Клоп. "Червените" си осигуриха това след гръмка победа с 6:1 над Уотфорд на "Анфийлд". Садио Мане (27', 60'), Филипе Коутиньо (30'), Емре Джан (43'), Роберто Фирмино (57') и Жоржиньо Вайналдум (91') превърнаха този двубой в истинска голова фиеста. За пети път през този сезон Ливърпул вкарва четири или повече гола в шампионатен мач. Мърсисайдци са най-резултатният тим в Премиър лийг с 30 гола, реализирани в 11 срещи.

Две промени бе направил Юрген Клоп в своя състав - Лукаш Лейва започна в центъра на отбраната вместо Деян Ловрен, който е болен. Джеймс Милнър се завърна на левия бек за сметка на Алберто Морено. Себастиан Прьодъл пропусна двубоя за Уотфорд заради травма, като на негово място започна Дарил Янмаат.

Домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което създадоха дузина положения и реализираха три гола. Коутиньо, Фирмино и Лейва пропуснаха чудесни възможности, като Ауерелио Гомеш също се намеси много добре на няколко пъти. В 27-ата минута Мане откри резултата след много хубав удар с глава, дошъл след центриране на Лалана. Три минути след това Коутиньо удвои, след като получи от Фирмино, пое много добре, с което елиминира бранителите и стреля от 20-ина метра - 2:0.

В 33-ата минута тревогите за "стършелите" станаха още по-големи, тъй като Гомеш получи контузия и бе заменен от Костел Пантилимон. Десет минути след това румънецът извади топката от вратата си. Всичко започна от начален удар на Кариус, който намери Фирмино в центъра на терена. Бразилецът свали към своя сънародник Коутиньо, който продължи към Лалана отдясно. Английският национал центрира към Джан, който засече с глава - 3:0.

"Червеното" шоу продължи и след почивката. В 57-ата минута Роберто Фирмино покачи на 4:0, след като засече отблизо остро подаване по земя на Лалана. Три минути след това Мане направи 5:0 с втория си гол в мача. Фирмино демонстрира техника в наказателното поле, справи се с Холебас и намери сенегалеца, който простреля Пантилимон от границата на малкото наказателно поле.

Едва при този резултат гостите погледнаха по-смело към вратата на Лорис Кариус, който на три пъти се намесваше решаващо. Отбраната на Ливърпул обаче отново показа слабости и мърсисайдци не успяха да запазят чиста мрежа за пореден път. В 75-ата минута Дарил Янмаат намали с удар от границата на наказателното поле, вкарвайки първия си гол за Уотфорд.

В 79-ата минута удар на Стъридж срещна гредата, а малко по-късно нападателят, който се появи като резерва, пропусна нова добра възможност, стреляйки в ръцете на Пантилимон. В 89-ата минута нов изстрел на Стъридж бе отклонен в гредата от стража на Уотфорд. В добавеното време Пантилимон отново отрази шут на английския национал, след което обаче Вайландум направи добавка, оформяйки крайния резултат - 6:1.

Ливърпул е на върха с 26 точки - една пред Челси и две повече от Манчестър Сити и Арсенал. Уотфорд заема осма позиция с 15 пункта.