Базел измъкна победа над Лозана Спорт след 2 гола в продължението

Съперникът на Лудогорец в групите на Шампионската лига Базел спечели с 2:1 като домакин срещу Лозана Спорт в мач от 14-ия кръг на швейцарската Супер лига. Домакините изоставаха с 0:1 до 90-ата минута, но с голове на Марек Сухи и Марк Янко в добавеното време на срещата стигнаха до победата. Гостите от Лозана бяха повели в резултата преди почивката и изглеждаха сигурни за трите точки, но шампионите на Швейцария така и не се отказаха да търсят победата. С успеха Базел вече има 38 точки от 42 възможни, като е убедителен лидер в класирането с цели 12 точки аванс пред втория Сион. Лудогорец посреща Базел на стадион "Васил Левски"  на 23 ноември, като евентуалният победител от мача ще се класира за турнира Лига Европа.