Алексиев и Персонал (Боливар) с драматична загуба за Купата на лигата в Аржентина

Българският посрещач Тодор Алексиев и неговият Персонал (Боливар) допуснаха драматична загуба в турнира за Купата на аржентинската лига (ACLAV). Алексиев и съотборниците му отстъпиха на Алианца (Хесус Мария) с 2:3 (20:25, 25:12, 25:17, 22:25, 15:17) във втория си мач от Група 2 на турнира, игран през изминалата нощ.

Тодор Алексиев започна като титуляр за Персонал, но бе сменен в четвъртия гейм от Силмар Алмейда. Българският посрещач завърши с едва 7 точки (1 блок, 1 ас, 31% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане). Австралийският национал и диагонал Томас Едгър (3 блока и 44% ефективност в атака) и Пабло Крер (3 блока и 69% ефективност в атака) реализираха по 14 точки, но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Алианца над всички бе капитанът Гийермо Гарсия с 20 точки (1 блок, 1 ас, 40% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) за победата.

Така Персонал има 4 точки след 1 победа и 1 загуби, с което запази шансовете си за класиране на полуфиналите на турнира.  За целта Алексиев и компания трябва да победят ПСМ Волей (Пуерто Сан Мартин) в последния си мач. Срещата е тази нощ (6 ноември) от 03,30 часа българско време. Лидер в групата е отбора на Алианца с 5 точки след 2 победи от 2 мача, като в последния двубой в групата ще играе със слабака УНТреФ Волей (Трес де Фебреро).