Лацио измъкна точката на "Сан Паоло" (видео)

Наполи и Лацио завършиха 1:1 в големия мач от 12-ия кръг на Серия А. Гостите от Рим си тръгнаха доволни от "Сан Паоло", след като събраха 22 точки и се изравниха с Милан на четвъртото място. Наполи остана 5-и с една по-малко.

Двубоят на "Сан Паоло" не оправда очакванията да е резултатен. В предишните шест мача помежду си двата тима си бяха отбелязали цели 26 гола, а в паметта на феновете завинаги ще остане знаменитият обрат с 4:3 на Наполи от април 2011 г.

През първите 45 минути не липсваха положения и пред двете врати, но до гол не се стигна и така двата отбора оставиха всичко за решаване през втората част, която започна обещаващо. С гол на капитана си Марек Хамшик Наполи поведе в 52-ата минута, но още в следващата атака гостите постигнаха изравнителен гол чрез Балде Кейта, като вина за попадението носеше и вратарят Пепе Рейна, който изпусна топката.

В 56-ата минута Хамшик отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но вратарят Маркети успя да отклони топката в ъглов удар. Положенията пред двете врати се редуваха. Домакините търсеха повече гола и треньорът Маурицио Сари предприе смени в офанзивен план.

Завърналият се отново в "скуадра адзура" нападател Лоренцо Инсиние беше заменен от Маноло Габиадини, а Хосе Кайехон отстъпи мястото си на Омар Ел-Кадури. В края напусна и голмайсторът Марек Хамшик, който се контузи, но домакините така и не намериха пътя към гола и бяха принудени да се задоволят с точка.