Анжи се предаде в Москва още до 4-ата минута (видео)

Локомотив (Москва) разгроми с 4:0 Анжи в най-силния си мач от началото на сезона. "Железничарите" поведоха с два гола още до 4-ата минута, дело на Майкон Маркес, а през второто полувреме Мануел Фернандеш и Александър Самедов от дузпа завършиха наказателната акция.

Юрий Сьомин за пореден път реши да не заложи на типичен централен нападател, а с тази роля се нагърби Майкон, който в последните седмици демонстрира все по-добра форма. Бразилският бързак се развихри и откри резултата в 3-ата минута след бързо изпълнение на ъглов удар и точен удар с глава. Веднага след центъра гостите загубиха топката и Локомотив организира отлична атака. Александър Самедов намери Алан Касаев, който центрира към далечната греда за Майкон и той на празна врата покачи на 2:0.
В средата на полувремето футболистите на Анжи се окопитиха, но не успяха да застрашат сериозно Гилерме. На почивката Павел Върба пусна в игра Святослав Георгиевский, но Локомотив уверено контролираше мача и през втората част. Интригата приключи окончателно в 50-ата минута, когато Мануел Фернандеш получи топката пред наказателното поле и с мощен удар направи безпомощен Александър Беленов. Малко по-късно Ренат Янбаев беше повален в накзателното поле и Самедов превърна дузпата в гол.

След днешния мач Локо вече е на 11-о място с 15 точки, а Анжи дели 9-ата позиция с Ростов, като двата тима имат по 17 точки.