Брилянтен Брант беляза победа на Байер (видео)

Прекрасното индивидуално представяне на Юлиан Брант беляза втората поредна победа на Байер (Леверкузен), която този път бе у дома с 3:2 срещу отбора на Дармщат 98. Успехът на “аспирните” можеше да бъде далеч по-изразителен, но на няколко пъти Михаел Есер заключи вратата си с отлични намеси, веднъж гредата спаси “лилиите”, а също така и гол на Хавиер Ернандес бе отменен заради спорна засада.

Двубоят на “БайАрена” премина изцяло под контрола на домакините, които поведоха след 32 минути игра. Тогава Хакан Чалханоолу се доказа като изключителен снайперист и се разписа с удар извън наказателното поле и остави Есер безпомощен, пращайки топката в далечния ъгъл за 1:0. Това бе седемнадесето попадение за турския халф в Бундеслигата, а четиринадесет от тях са отбелязани от далечна дистанция.

Гостите се върнаха в мача моментално след почивката и в 48-ата минута Антонио-Мирко Чолак възстанови равенството, но радостта в състава на Дармщат трая по-малко от 10 минути. В 57-ата минута Брант вкара с глава за 2:1 след пас на Юлиан Баумгарлитнер и така 20-годишният талант увенча отличната си игра с попадение, след като асистира на Чалханоолу по-рано.

В 63-ата минута Брант удари греда, а шест по-късно, в 69-ата резултатът вече бе 3:1. Влезлият точно 10 минути по-рано Чарлес Арангис реализра трети гол за радост на близо 30 хиляди по трибуните.

Друга резерва, но този път от гостуващия тим оформи финалния резултат - Марио Вранчич вкара за 3:2 пет минути преди изтичането на редовното време, а ситуацията бе сходна на тази от третия гол на Байер, след като той се появи на терена точно 10 минути преди да реализира.

Днешната среща бе паметна за Каи Хавертц от домакините, който започна като титуляр в Бундеслигата за първи път в кариерата си, на едва 17-годишна възраст. По-рано през седмицата талантът дебютира в Шампионската лига при победата над Тотнъм на “Уембли”.

След 10 изиграни мача Леверкузен е с актив от 16 точки, а играчите на Роджер Шмит са спечелили три от последните си пет мача за първенство. Дармщат от своя страна има 8 точки след същия брой мачове.