Пет гола, два червени картона и пропусната дузпа в Уфа (видео)

Отборите на Уфа и Рубин сътвориха един от най-зрелищните мачове през сезона в Русия. Гостите от Казан изтръгнаха победата с 3:2, а освен с петте гола, двубоят ще се запомни с два червени картона за домакините и пропусната дузпа от Силвестър Игбун.

Още в 8-ата минута вратарят на Уфа Гиорги Шелия удари в лицето противников футболист и беше изгонен. Това нямаше как да не даде предимство на Рубин и до средата на полувремето гостите вече водеха с 2:0 след попадения на Джонатас от дузпа и Рубен Рочина. Точно преди почивката обаче резервата Дмитрий Сисуев намали резултата и интригата се върна с пълна сила.
В 49-ата минута Сергей Рижиков отрази удар на Игбун, но при добавката Дмитрий Стоцкий направи 2:2. Още в следващата атака обаче левият бек на Рубин Елмир Набиулин напредна и с удар между краката на резервния страж на Уфа Андрей Луньов вкара трети гол за казанци. Уфа имаше своя шанс да измъкне поне точка в 60-ата минута, но Рижиков спаси изстреля от бялата точка на Игбун. В края на мача Азамат Засеев от домакините също получи червен картон и Уфа завърши с 9 човека.

Рубин вече е на 7-о място в класирането с 18 точки и играе все по-успешно под ръководството на Хави Грасия. Уфа е на 10-а позиция с 16 точки.