Северин Димитров: Липсата на опит ни попречи да спечелим мача с 3:1

Волейболният отбор на Славия бе на косъм да запише първа победа в Суперлигата тази година, но загуби драматично домакинството си на Марек Юнион Ивкони след 2:3. Наставникът на "белите" Северин Димитров, обаче, остана оптимист въпреки поражението.

"Липсата на опит ни попречи да спечелим мача с 3:1. Имахме огромно преимущество в третия гейм. Не може, обаче, да водиш в резултата с 16:10 и да не си вземеш гейма. Направихме много лични грешки, особено в атака и пропиляхме шансовете си, а Марек ни настигна и ни поведе в края. За това най-много можем да съжаляваме, защото ако бяхме повели с 2:1 и както играхме в четвъртата част, затваряхме мача в наша полза. Щяхме да запишем първа победа и резултатът щеше да е много положителен за нашия млад отбор. Видя се, че все още ни липсва опита да затваряме гейм, когато водим с разлика. Все пак, отборът на Марек е доста по-опитен. Но мисля, че тепърва ще се развиваме. Момчетата са млади, а и целта ни е да останем в групата този сезон и истинския потенциал на тима да се покаже в близкото бъдеще. Така, че ще се борим за оставане в групата и въпреки загубата мога да кажа, че днес играхме не лошо и успяхме да притесним на максимум гостите. Надявам се да устискаме и в бъдеще да направим 1-2 победи, които ще са ни много важни", коментира Димитров.