Витоша (Бистрица) спря Етър

Отборът на Етър (Велико Търново) завърши 1:1 при гостуването си на Витоша (Бистрица) в мач от 12-ия кръг на Втора лига.

Двубоят започна много равностойно, без опасни положения пред двете врати. Към края на полувремето обаче домакините се активизираха и в 37-ата минута поведоха. След атака отляво последва центриране и оставеният непокрит в наказателното поле Георги Амзин вкара за Витоша. До почивката бистришките "тигри" удариха и греда, а етърци така и не застрашиха сериозно вратата им.

След почивката в игра влезе Иван Петков на мястото на Неделчев и малко след това успя да изравни. В 50-ата минута защитник сгреши, като би топката в Петков, той я овладя и от 30 метра с красив удар прехвърли излезлия напред вратар Василев за 1:1.

В средата на полувремето Петър Димитров отправи чудесен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините успя да избие. Те пък имаха възможност в 83-ата минута, когато Кирил Акалски спаси удар от близо 30 метра. Това бе и последната интересена ситуация в сблъсъка от Втора лига.