Верея спря ужасната си серия в Първа лига, бой и изгонени след мача (ВИДЕО)

Отборът на Верея спря негативната си серия в Първа професионална лига. Играчите на Александър Томаш победиха с 1:0 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 13-ия кръг на шампионата. В герой за домакините се превърна Момчил Цветанов, който реализира единственото попадение на стадион "Трейс Арена".

Верея прекъсна серията си от шест двубоя без победа. Новаците остават на 9-то място с актив от 15 точки, а играчите на Иван Колев са на 12-та позиция със само 11 пункта.

Двубоят стартира с лек натиск на гостите. В 8-ата минута Курьор центрира от фаул в наказателното поле на Верея, където Венци Керчев стреля с глава, но Караджов успя да се намеси добре. В 40-ата минута опорният полузащитник Осман Балде получи втори жълт картон и остави Верея с човек по-малко на терена в Стара Загора. В последните секунди на първата част Момчил Цветанов се възползва от прострелно центриране на Амаду Сукуна и прати топката в мрежата на Николай Банков.

Второто полувреме стартира с натиск на "железничарите". В 56-ата минута Рахави Кифуети пусна перфектен пас към Курьор, който остана сам срещу Караджов, но стражът на Верея успя да спаси удара му. В 65-ата минута Георги Андонов изведе Сукуна, който изскочи в наказателното поле на "черно-белите" и отправи силен диагонален удар, но кълбото мина встрани от вратата. В 83-ата минута резервата Симеон Мечев получи възможност да стреля от фаул, но ударът бе твърде слаб, за да затрудни Иван Караджов.

След края на срещата бранителят Илия Мунин и Матиас Курьор се сбиха, а съдията Станислав Тодоров ги наказа с червени картони.