Фиорентина с единия крак е на 1/16-финал

Отборът на Фиорентина продължава със силното си представяне в Лига Европа и вече е много близо до класиране на 1/16-финал в турнира. Тази вечер "виолетовите" записаха класическа победа с 3:0 над Слован (Либерец) и до голяма степен си подпечатаха визата за елиминациите, като само някакво чудо може да обърка плановете на флорентинци в оставащите два кръга.

Йосип Иличич даде преднина на италианците в 30-ата минута от дузпа, а Никола Калинич удвои в 42-ата минута, като изскочи зад защитата, финтира вратаря и прати топката в опразнената врата. Третото попадение пък бе дело на Себастиан Кристофоро, който бе намерен в пеналта и бе точен за 3:0.

В другата среща от групата Карабах измъкна много ценен успех като гост на ПАОК в Солун. Герой за отбора от Азербайджан бе Мичел, който вкара единствения гол в мача в 68-ата минута и донесе трите точки на своя тим.

След тези мачове Фиорентина води в класирането с 10 точки, втори е Карабах със 7, ПАОК е на третото място с 4 точки, а на дъното е Слован с 1 спечелена точка до момента.