100 години ски спорт в България

Виляреал се сгромоляса у дома срещу Османлъспор (видео)

Отборът на Виляреал допусна изненадваща загуба с 1:2 от гостуващия Османлъспор в мач от груповата фаза на Лига Европа. Турският тим игра с много борба и себераздаване и заслужи трите точки, възползвайки се от ротациите на Фран Ескриба. С успеха тимът от южната ни съседка оглави група L.

Турският тим стигна рано до попадение. Бившият нападател на Осасуна Пиер Уебо отбеляза в осмата минута. След центриране отляво, Прохазка свали топката с гърди и стреля към вратата, като Уебо беше на точното място за добавка - 0:1. Гостите се затвориха и затрудниха нападенията на "жълтите". В 26-ата и 31-ата минути Денис Черишев изпусна две положения. В 34-ата вратарят Арикан изби след изстрел на Родри.

Момчетата на Фран Ескриба изравниха с голяма доза късмет в 48-ата минута. Родри изстреля топката, тя се удари в защитник и прехвърли вратаря, който беше излязъл напред - 1:1. Гостите играха много подредено и хитро контраатакуваха. В 73-ата минута Уебо не стигна до топката след скоростна акция, а Махер не стреля точно при добавката.

В 75-ата гостите вкараха за ужас на публиката на "Ел Мадригал". Умар центрира отдясно, Андрес Фернандес не реагира добре на първа греда и Русеску насочи в мрежата - 1:2. В 82-ата вратарят Фернандес запази интригата с добра спасяване срещу Русеску. В 92-ата стражът на гостите Арикан се прояви блестящо след атрактивно изпълнение на Никола Сансоне.

Другият мач от групата се оказа най-сухият за вечерта. Цюрих и Стяуа не успяха да си отбележат гол. След четвърти мачове Османлъспор води със 7 точки, а по 5 имат Цюрих и Виляреал. Румънският тим също е с шансове за 1/16-финалите - с 3 точки.

ВИЛЯРЕАЛ - ОСМАНЛЪСПОР - 1:2
0:1 - Уебо (8)
1:1 - Родри (48)
1:2 - Русеску (75)