Аякс устиска победата след аванс от 3:0 и продължава напред

Отборът на Аякс сломи у дома с 3:2 гостуващия Селта (Виго) в двубой от груповата фаза на Лига Европа. Холандците водеха с 3:0, но късни попадения на Джон Гуидети (79) и Яго Аспас (86) създадоха интрига в края. Аякс се класира за 1/16-финалите, докато тимът на Едуардо Берицо ще се бори за второто място в групата.

Холандският тим доминираше през първата част. Въпреки това гостите от "Балаидос" имаха шанса да вкарат попадение. Тео Бонгонда изпусна великолепен шанс в 17-ата минута. Нападателят на "небесносините" не беше точен очи в очи с вратаря. В 23-ата Рубен Бланко спаси след удар на Долберг. Аякс стигна до гол в 42-ата минута: Долберг надбяга Андреу Фонтас и не сгреши сам срещу Бланко - 1:0.

През второто полувреме в рамките на три минути домакините унищожиха интригата. В 68-ата минута Циех вкара след изключителен рейд на Траоре. В 71-ата Де Юнес се разхожди покрай защитниците на галиския тим и заби топката в мрежата. Нападателят нахлу по лявото крило, след това зави към дъгата и оттам изстреля топката ниско долу в левия ъгъл на Бланко - 3:0. В 79-ата Джон Гуидети върна част от самочувствието на испанците. Резервата днес излезе сам срещу вратаря Онана и много майсторски отбеляза. В 86-ата другата звездна резерва Яго Аспас вкара втори гол и изправи на нокти публиката в Амстердам. В 89-ата Тео Бонгонда изпусна грандиозна възможност за изравняване, като предпочете да стреля вместо да подаде към непокрития Гуидети.

Аякс се класира напред, тъй като има аванс от пет точки пред Стандард (Лиеж) и Селта, които имат мач помежду си.

В другата среща от групата, играна в Гърция, Стандард (Лиеж) победи Панатинайкос с 3:0. Сисе (62) и Белфодил (76 и 90) наказаха защитата на домакините.

АЯКС - СЕЛТА - 3:2
1:0 - Долберг (42)
2:0 - Циех (68)
3:0 - Де Юнес (71)
3:1 - Гуидете (79)
3:2 - Аспас (86)