Левски с първа победа при жените

Отборът на Левски записа първа победа в женското волейболно първенство при домакинството си на Бургас 2007. Двубоят се игра в столичната зала „Сиконко”, а „сините” се наложиха с категоричното 3:0 (25:16, 25:20, 25:18)

Гостите започнаха първия гейм без най-опитните си волейболистки – Лора Иванова (37 г.) и Диана Филипова (42 г.). След сравнително равностойно начало, Левски дръпна в резултата и запази преднината си до края на частта.

След почивката играта беше доста оспорвана, но няколко съдийски решения в полза на домакините изнервиха бургазлийки и те допуснаха отново „сините” да дръпнат напред с няколко точки и да поведат с 0:2.  В третия гейм треньорът на гостите се опита да промени хода на мача с няколко смени, но неуспешно и Левски се поздрави с първа победа в шампионата.