Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Лестър не отстъпи и в Копенхаген, "лисиците" са на точка от следващата фаза (видео)

Английският шампион Лестър не загуби и четвъртия си мач в Група G на Шампионската лига, записвайки нулево равенство с ФК Копенхаген в Дания. Така селекцията на Клаудио Раниери има нужда от само още една точка в оставащите си две срещи от груповата фаза, за да си гарантира класиране на 1/8-финалите.

Двубоят бе доста скучен, като най-чистата ситуация за гол дойде в 90-ата минута, когато Каспер Шмайхел се хвърли и спаси опасен удар с глава на Андреас Корнелиус, а Сантандер не успя да направи добавка отблизо. Най-доброто положение за гостите пък бе шут на Джефри Шлуп, след който се получи рикошет, но в крайна сметка топката се озова в ръцете на Робин Олсен.

Раниери бе направил три промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха в дербито с Тотнъм през уикенда. Луис Ернандес, Джефри Шлуп и  Даниел Амарти стартираха за гостите.

Впечатляващ е фактът, че Лестър все още не е допуснал гол след четири двубоя в дебютното си участие в Шампионската лига, като головата разлика на "лисиците" е 5:0. В следващия кръг английският шампион приема Брюж, който все още няма точка в Група G, на "Кинг Пауър Стейдиъм" и дори равенство в този двубой ще гарантира място на отбора в следващата фаза.

Лестър е на върха с 10 точки, Порто има седем, а Копенхаген остава с две.