Дунав се върна на победния път, удари Славия в центъра на София (видео + фотогалерия)

Сензацията в Първа професионална лига Дунав (Русе) се завърна на победния път, след като в първи двубой от 13-ия кръг победи с 2:0 като гост Славия. “Драконите”, които нямаха записан успех в предходните шест срещи, стигнаха до трите точки след голове на Бранимир Костадинов (29’) и Васил Шопов (90’).

Столичани обаче спокойно могат да съжаляват за допуснатата втора поредна загуба, тъй като в заключителните минути, малко преди да падне вторият гол в полза на Дунав, пропуснаха няколко изгодни възможности да изравнят резултата.

С шестата си победа от началото на сезона Дунав събра 22 точки в актива си и временно се настани на четвъртото място в класирането. Славия пък продължава да бъде в долната част на таблицата, като е едва на десета позиция с 13 точки на сметката си.

Най-старият столичен клуб стигна до гол още в 3-ата минута, след като Валери Домовчийски прати топката зад вратаря на Дунав Мартин Луков. Попадението обаче бе правилно отменено от главния арбитър Ивайло Стоянов, тъй като при паса на Сердер Сердеров Домо бе в положение на засада. Първата възможност пред гостите от Русе се откри в 21-ата минута, когато Юлиян Ненов изпълни добре пряк свободен удар от около 22-23 метра дистанция, но капитанът Марио Кирев се намеси добре и изчисти в ъглов удар. Славия - Дунав Русе В 29-ата минута обаче лидерът на “белите” бе безпомощен, когато Дунав организира скоростна контраатака по лявото крило, Антон Огнянов напредна и центрира в наказателното поле, където Бранимир Костадинов изпревари Андреа Христов и по перфектен начин засече топката и я оплете в мрежата на Кирев. Пет минути преди края на първото полувреме асистиралият за гола Огнянов бе изведен отляво зад защитата на Славия, навлезе в наказателното поле и стреля силно, но вратарят на най-стария столичен клуб се намеси добре и спаси.

Секунди преди последния съдийски сигнал на Ивайло Стоянов за първата част голмайсторът Костадинов можеше до голяма степен да предреши крайния изход на двубоя. Бранимир получи топката в наказателното поле, добре се завъртя и се освободи от опеката на защитник в бяло, но последвалият му удар бе твърде силен и неточен.Славия - Дунав Русе Първата по-сериозна възможност през втората част се откри пред гостите от Дунав, които организираха хубава контраатака по дясното крило, която завърши с удар на Юлиян Ненов. Кирев обаче бе на мястото си и улови без проблем. Малко преди да е изтекъл час игра, Славия изпусна най-чистото си положение до момента в срещата. Георги Пашов бе намерен зад защитата на “драконите” по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на Дунав. Сердер Сердеров обаче не се ориентира по най-добрия начин и по леко комичен начин се размина с възможността да изравни.

В 71-ата минута появилият се като резерва на мястото на Владимир Семерджиев - Борислав Балджийски, получи топката пред наказателното поле на Дунав и след като нямаше с кого да комбинира, реши изненадващо да стреля от недотам удобна позиция. Късметът обаче му обърна гръб и след хубавия му удар, топката се отби в десния страничен стълб на Мартин Луков и излезе в аут.

В 82-ата минута Дунав пропусна възможността да сложи край на спора, след като Антон Огнянов се пребори мъжки с двама защитници на Славия на границата на наказателното поле, навлезе в него и пусна към Юлиян Ненов, който бе позициониран на задната греда. Топката обаче дойде малко неудобна за юношата на ЦСКА и той изпрати встрани и високо над вратата на Кирев.

В заключителните минути на двубоя футболистите на Александър Тарханов натиснаха сериозно гостите от Русе, но малшансът ги лиши от възможността да изравнят резултата. Противно на логиката и случващото се на терена обаче, при една мълниеносна контраатака, Васил Шопов сложи точка на спора с втория гол в полза на "драконите".