Гризман герой за Атлетико срещу Ростов

Френският футболен магьосник Антоан Гризман стана герой за Атлетико Мадрид в домакинския мач от група "Д" на Шампионската лига, след като отбеляза и двата гола при победата с 2:1 над Ростов. Това беше четвърта поредна победа за "дюшекчиите", които водят във временното класиране и вече се класираха на 1/8-финалите.

В другия мач от групата Байерн Мюнхен спечели с 2:1 като гост на ПСВ Айндховен.

Първият си гол в мача Гризман отбеляза в 29-ата минута, когато  откри за домакините с технично изпълнение с левия крак след центриране на Караско в наказателното поле. Само три минути по-късно Ростов изравни чрез Сердар Азмун, който завърши перфектна контраатака на своя тим.

Мачът вървеше към равенство, но в 90-ата минута Гризман отбеляза втория си гол в мача и донесе трите точки за тима на Чоло Симеоне. Попадението му беше отново изключително атрактивно. Коке центрира пред наказателното поле, футболист на Атлетико насочи топката с глава към Гризман, който очи в очи с вратаря игра много хладнокръвно и го прехвърли. Първоначално попадението не беше зачетено, но секунди по-късно реферът обяви гола за редовен и Гризман и "дюшекчиите" вече можеха да празнуват.

С двете си попадения французинът влетя в топ 10 на голмайсторите на Атлетико в европейските турнири.

Атлетико Мадрид - Ростов 2:1
1:0 - Гризман 29
1:1 - Азмун 32
2:1 - Гризман 90