Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Гуардиола разтресе здраво Барселона (видео)

Вечният фаворит в Шампионската лига Барселона отнесе тежък удар по самочувствието си, губейки с 1:3 при гостуването си на Манчестър Сити в двубой от Група "С" на Шампионската лига. Испанците поведоха чрез Лионел Меси (21'), но след това бяха разбити от надъханите играчи на бившия си треньор Джосеп Гуардиола след два гола на Илкай Гюндоган и един на Кевин де Бройне. При 1:2 испанците удариха греда, но като цяло тази вечер бяха по-слабият тим.

В другия мач от групата Борусия (Мьонхенгладбах) и Селтик завършиха 1:1 и два кръга преди края каталунците остават начело в класирането, но вече са само на 2 точки пред "гражданите". Германците имат 4 точки, а "детелините" са последни с 2, но пък и с шансове за участие в Лига Европа.

Барселона не приличаше на себе си и футболистите на Луис Енрике допуснаха множество индивидуални грешки. Първенецът на Ла Лига можеше да се класира напред още тази вечер, но ще трябва да почака.

Серхио Агуеро се завърна в стартовия състав на Манчестър Сити, след като преди две седмици Пеп го беше оставил на пейката, а това тогава оказа влияние и англичаните отнесоха четири попадения на "Камп Ноу".

Каталунците пък излязоха с трима недотам опитни защитници в лицето на Серджи Роберто, Самюел Юмтити и Люка Дин. Серхио Бускетс се завърна в средата на терена, а в предни позиции нямаше изненади - Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар.

Пеп се опита да смути бившия си отбор с висока преса, започваща още почти от наказателното поле на Марк-Андре тер Стеген. И това наистина даде резултат, защото испанците не успяваха да задържат дълго топката. В 11-ата минута реферът Виктор Касай взе правилното решение да не отсъди дузпа в полза на Сити след откровена симулация на Рахийм Стърлинг.

Английският отбор продължи да притиска, но се унесе в предни позиции и беше мълниеносно поразен. В 21-ата минута с два паса Меси и Неймар направи контраатака, завършена от Лео за 1:0.

След това настанаха силни минути за Барса и в 28-ата минута Вили Кабайеро отрази коварен удар на Неймар. Дойде и 35-ата минута, в която Суарес пропусна сам срещу вратаря, след като остана под топката. Секунди по-късно той имаше шанс и с крак, но Джон Стоунс подложи тяло.

И както вторият гол в мрежата на домакините "висеше" на косъм, се стигна до изравняването в 39-ата минута. Серджи Роберто сгреши подаване в посока зоната около дъгата и Гюндоган завърши точно подаръка - 1:1.

Сити можеше да нанесе втория си удар само две минути след това, когато Фернандиньо насочи топката в долния ъгъл, но тя профуча край гредата.

Втората част започна с вихрен натиск на домакините и смутеният Бускетс сгреши в 47-ата минута, но пък Стърлинг се провали. Испанският халф обаче продължи да е разсеян и в 51-ата минута извърши ненужно нарушение, от което Де Бройне забоде кълбото за 2:1, като вина за попадения има и вратарят Тер Стеген.

Нещо в играта на Барса куцаше и след час игра Арда Туран се появи на мястото на Иван Ракитич, който освен това носеше и жълт картон на своето име.

В 63-ата минута Александър Коларов изправи косите на всички запалянковци на "лос кулес" с нисък пас успоредно на голлинията, но Де Бройне и Агуеро не стигнаха до топката.

Последва скоростно атака към Кабайеро, при която Суарес свърши трудното и подаде към Андре Гомеш, но той стреля в напречната греда. Това стана в 65-ата минута, а секунди след началото на 66-ата Де Бройне пак засили кълбото към вратата на Тер Стеген, но и този път малко не му достигна.

Двубоят вече беше в стихията си, но стихията се извиваше пред вратата на испанците. Логичното се случи в 74-ата минута, когато Гюндоган направи 3:1. Тук обаче "блаугранас" претендираха за игра на Агуеро с ръка.

Едва след това попадение домакините се успокоиха, затвориха се и дочакаха края, като не бяха и затруднени с нещо сериозно.

В следващия кръг на 23 ноември Барса ще търси подпечатване на билетите за следващата фаза при домакинството си на Борусия, а Сити приема Селтик.

Около три часа преди първия съдийски сигнал днес влезлите вече на "Етихад" фенове и официални лица бяха евакуирани, след като се задейства противопожарната аларма. Оказа се, че това е станало заради изгорял чипс в една от кухните и тъй като нямаше нищо сериозно, всички бяха върнати скоро след това.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БАРСЕЛОНА 3:1