Благо и компания напуснаха зоната на изпадащите (видео)

Бившият национал Благой Георгиев игра цял мач за Оренбург и помогна на тима да постигне втората си победа в Премиер лигата на Русия, благодарение на която се измъкна от зоната на изпадащите. Срещу последния в таблицата Криля Советов новаците в елита се наложиха с 1:0, а любопитното е, че единственото попадение реализира бившият нападател на самарци Артьом Делкин.

През първото полувреме и двата отбора имаха своите шансове за гол, но ги пропуснаха. В 62-ата минута Сергей Бреев подаде на Делкин, той се обърна в наказателното поле и матира Гиорги Лория.

С актив от 10 точки Оренбург е на 12-о място в класирането, а Криля Советов остана на дъното със 7 точки. След мача сатрши треньорът на гостите Франки Веркаутерен беше уволнен.