Моуриньо отново заплашен от наказание

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо почти сигурно ще бъде наказан от Футболната асоциация на Англия заради поведението си по време на вчерашния мач срещу Бърнли (0:0). Португалецът не сдържа нервите си в края на първото полувреме, когато реферът Марк Клатенбърг не отсъди дузпа в полза на "червените дяволи" за нарушение на Джон Фланаган срещу Матео Дармиан. На полувремето съдията прати Моуриньо на трибуните, като това е общо 13-ия случай в кариерата на Специалния, в който той е гонен от техническата зона.

Съвсем наскоро Моурино изказа остро недоволството си от съдийството и в дербито срещу Ливърпул на "Анфийлд". Тогава двубоят отново завърши без голове. Очаква се ФА да повдигне обвинение срещу него и да го лиши от правото да води отбора си в някой от следващите мачове.

Юнайтед е в серия от 4 срещи без победа в Премиър лийг и заема 8-о място в класирането с 15 точки.