Борусия (Дортмунд) стигна до дузпи, за да продължи (видео)

Загубилият последните три финала в турнира за Купата на Германия Борусия (Дортмунд) се нуждаеше от дузпи, за да елиминира Унион (Берлин) в среща от втория кръг. След 120 минути битка на "Сигнал Идуна Парк" двата тима си бяха разменили по един гол, а при последвалите изстрели от бялата точка домакините се наложиха с 3:0.

Мачът обаче ще се запомни с ексцесиите, които гостуваща агитка причини. Още при пристигането си на гарата в Дортмунд ултрасите от Берлин започнаха да хвърлят бомбички по полицаите, а след това направиха опит да влязат на стадиона без билети. В резултат на това четирима служители на реда бяха ранени, а двубоят започна с 15-минутно закъснение. Освен това по време на самата среща феновете на Унион запалиха множество димки и прекъснаха мача за кратко.

Иначе Борусия беше без Пиер-Емерик Обамеянг, но независимо това се представи силно и заслужаваше да спечели още в редовното време. Дебют за състава на Томас Тухел направи 18-годишният датчанин Якоб Бруун Ларсен. Той действаше като дясно крило и в 44-ата минута след негово центриране бившият футболист на домакините Михаел Паренсен си вкара автогол. След почивката Емре Мор удари греда, но в 81-ата минута Стивън Скържибски изненада Роман Вайденфелер с шут от над 25 метра и зарадва тези около 10 000 запалянковци от Берлин - 1:1.

В добавените две по 15 минути отново Борусия доминираше, но пък при една атака гостите пропуснаха отлична възможност за второ попадение.

Така се стигна до дузпите, при които Вайденфелер се реваншира за лесно допуснатия гол, спасявайки шутовете на Феликс Кроос, който е брат на Тони Кроос, и на Стефан Фюрстнер. После пък Филип Хозинер стреля в гредата, а преди това Усман Дембеле, Матиас Гинтер и Марио Гьотце бяха безгрешни, с което спорът приключи.

Унион е втори във временното класиране на Втора Бундеслига и дава заявка за участие в елита през следващия сезон.

БОРУСИЯ (Дортмунд) - УНИОН (Берлин) 4:1 (след дузпи)
1:0 Паренсен (44-автогол)
1:1 Скържибски (81)