Локо (Пловдив) изнесе лекция на Оборище и се класира на 1/4-финал за Купата на България

Отборът на Локомотив (Пловдив) продължава напред за Купата на България, след като надигра с 6:0 втородивизионния Оборище (Панагюрище). С  този успех "смърфовете" намират място сред последните осем отбора, които ще се борят за трофея.

Срещата започна с натиск на "смърфовете". Още в 12-ата минута Димо Бакалов опита двойно подаване в наказателното поле. Топката рикошира в защитник на Оборище и попадна в Симеон Райков, който не сгреши и вкара първия гол в двубоя.

В 18-ата минута Георги Вълчев получи топката в наказателното поле и с удобния си десен крак намери мрежата. В края на първата част и Мартин Камбуров записа името си сред голмайсторите.

Второто полувреме стартира с по-добра игра на домакините. В 61-ата минута Симеон Райков вкара четвърти гол във вратата на Оборище. В 83-ата минута Карагерен шутира от дистанция и направи резултата 5:0. Три минути по-късно и младият Димитър Велковски се разписа. Това бе и последна интересна ситуация в сблъсъка.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ОБОРИЩЕ 6:0

1:0 Райков (12)
2:0 Вълчев (18)
3:0 Камбуров (45)
4:0 Райков (61)
5:0 Карагерен (83)
6:0 Велковски (86)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 16. Ел Харуби, 5. Виданов, 6. Котев, 7. Вълчев, 14. Горанов, 18. Райнов, 44. Марков, 27. Бакалов, 11. Камбуров, 13. Райков, 39. Умарбаев

ОБОРИЩЕ (ПАНАГЮРИЩЕ): 73. Витанов, 6. Стамов, 24. Гаров, 27. Димитров, 8. Щерев, 17. Кирев, 7. Личев, 15. Тодоров, 19. Салибур, 80. Камберов, 10. Тачев