Матри донесе точка на Сасуоло в Болоня

Болоня и Сасуоло завършиха 1:1 в среща от 9-ия кръг на Серия А. Домакините могат да съжаляват за пропуснатата възможност да прибавят три точки към актива си, след като допуснаха изравнителен гол в самия край на мача, а негов автор стана Алесандро Матри. Във временното класиране Сасуоло е 9-и с 13 точки, а Болоня върви 13-и с 12.

Резултатът откри Симоне Верди с чудесно изпълнение на пряк свободен удар в 10-ата минута. Като цяло Болоня доминираше изцяло през първите 45 минути, като уцели и греда, а две попадения бяха отменени поради засада. През втората част футболистите на Сасуоло заиграха по-активно, но трудно стигаха до вратата на домакините, които действаха много организирано в защита.

От друга страна играчите на Болоня действаха умело на контраатака и стигаха бързо до наказателното поле на Сасуоло. В 65-ата минута футболистът на Болоня Адам Мазина получи удар в главата и се строполи, а играта беше прекъсната. Все пак той успя да се изправи и продължи игра. Четвърт час преди края Болоня стигна до чудесно положение за втори гол, но вратарят Консили излезе и пресече центрирането на Крейчи.

Малко по-късно домакините претендираха за дузпа, но такава не беше отсъдена. В 83-ата Крейчи се озова на добра позиция за стрелба, но ударът му мина над вратата. В 86-ата минута Сасуоло успя да стигне до изравнителен гол чрез опитния Алесандро Матри, който се възползва от грешка в отбраната на Болоня и успя да вкара топката в мрежата като прехвърли стража Анжело да Коща. Резултатът се запази до края и така двата тима си поделиха по една точка.