Виляреал задмина Атлетико и застигна Барса

Отборът на Виляреал обърна за 2:1 Лас Палмас в мач от деветия кръг на Ла Лига. Страхотен гол на Кевин-Принс Боатенг (30) беше заличен от попаденията на Никола Сансоне (63 - дузпа) и Седрик Бакамбю (92). С успеха тимът на Фран Ескриба задмина Атлетико Мадрид и се изравни с Барселона.

В осмата минута Седрик Бакамбю прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Вратарят на гостите сбърка, последва удар в гредата, а при добавката стрелецът беше в засада. С напредването на полувремето канарският тим започна да атакува по-уверено. В 24-ата минута Серхио Асенхо изпъкна с чудесно спасяване след удар на Жонатан Виера след контраатака.

В 30-ата тимът на Кике Сетиен вкара феноменален гол. Жонатан Виера центрира, Тана Домингес продължи топката на дузпата с атрактивно изпълнение с пета от въздуха, а Кевин-Принс Боатенг реализира с удар също от въздуха, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратаря - 0:1. До края на полувремето "подводницата" на Фран Ескриба не реагира.

В 50-ата минута Ману Тригерос беше оставен сам, ала стреля неточно. В 62-ата Роке Меса спъна Никола Сансоне в наказателното поле. Потърпевшият вкара дузпата за 1:1. В 74-ата Роберто Сориано центрира фалцово и мъничко не достигна на Бакамбю. Минута по-късно Асенхо изби удар на Дани Кастеяно. В добавеното време на срещата "жълтите" успяха да се доберат до трите точки след комбинация между Роберто Сориано и Бакамбю.

Снимка: Тwitter