Бивши романисти спряха Лацио

Отборът на Торино измъкна точката срещу Лацио след гол от дузпа в 91-ата минута. Двата тима завършиха 2:2 в мач от 9-ия кръг на Серия "А", а "орлите" могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, след като Адем Ляич изравни от бялата точка в даденото продължение на мача. Преди това Чиро Имобиле (71) и Алесандро Мурджа (84) бяха довели нещата до пълен обрат, след като Яго Фалке бе дал аванс на домакините в 20-ата минута.

Интересното е, че двете попадения за Торо бяха дело на пристигнали от Рома през лятото футболисти, докато Имобиле отказа да се радва, от уважение към тифозите на домакините, докато Мурджа вкара своя първи гол в кариерата си в едва своя втори мач в калчото.

През първата част играчите на Синиша Михайлович бяха по-активни и заслужено водеха. "Биковете" се възползваха от грешка на Ненад Лулич, Давиде Дзапакоста центрира и Фалке с глава вкара своя пети гол от седем срещи. През второто полувреме момчетата на Симоне Индзаги взеха инициативата и след няколко възможности стигнаха до гол. Голмайсторът Имобиле със страхотна странична ножица изравни в 71-ата минута. Той бе намерен отлично от Фелипе Андерсон и не остави шансове на Джо Харт.
Английският вратар бе страхотен в 84-ата минута, когато спря Каталди и изби в корнер. След центрирането от ъглов удар младокът Мурджа бе оставен непокрит и донесе пълен обрат с дебютното си попадение.

В даденото продължение Марко Пароло игра с ръка в наказателното поле на Федерико Маркети, което означаваше дузпа. Зад топката застана Ляич, който стреля в центъра на вратата и донесе точката със своето трето попадение за "биковете".