Преотстъпен от Славия нокаутира Поморие

Отборът на Витоша (Бистрица) постигна изключително важен успех с 2:1 над Поморие в мач от десетия кръг на Втора професионална лига. Играчите на Костадин Ангелов успяха да осъществят пълен обрат на терена в Бистрица. В герой за "тигрите" се превърна Китан Василев, който е под наем от състава на Славия. Талантът се разписа в 84-ата минута и донесе трите точки за тима.

Двубоят започна много равностойно и с малко положения пред двете врати. Все пак в 39-ата минута гостите от Поморие откриха резултата. В автор на гола се превърна Даниел Стоянов, който с глава засече центриране от корнер. При този резултат завърши първата част.

Второто полувреме и двата отбора вдигнаха темпото на игра. В 67-ата минута резервата Отофе Пол центрира остро към опитния бранител Николай Христозов, който с плонж изравни резултата. Секунди след това играчите на Малин Орачев бяха много близо до нов гол, но Ахмедов нацели гредата от близка дистанция. В 84-ата минута Китан Василев получи подаване от Четин Садула, талантът проби отдясно, финтира бранител с десния крак, а с левия простреля стража на гостите. Това бе негов четвърти гол във Втора лига.