Севиля смъкна Атлетико от върха (видео)

Отборът на Севиля подчини с 1:0 Атлетико Мадрид в схватка от деветия кръг на Примера дивисион, играна под дъжда в андалуския град. Стеван Нзонзи реализира гола в 73-ата минута и свали момчетата на Диего Симеоне от лидерската позиция. Южняците се изкачиха на първото място преди късния мач на Реал Мадрид. "Дюшекчиите" доиграха срещата с десетима на терена след червен картон на Коке в 77-ата минута.

Хорхе Сампаоли измести Мариано и Серхио Ескудеро в халфовата линия за 3-4-3. Офанзивното трио на андалуския тим беше оформено от Витоло, Лусиано Вието и Самир Насри. Диего Симеоне разчиташе на схема 4-4-2 и с впечатляваща нападателна мощ: Анхел Корея, Яник Ферейра Караско, Антоан Гризман и Кевин Гамейро.

В седмата минута Гамейро напредна на скорост и беше спрян с нарушение на границата на наказателното поле. Гризман обаче стреля в стената и пропиля първия добър шанс. В 14-ата Витоло падна в наказателното поле, а повторенията показаха, че е симулирал. В 16-ата Гамейро беше изведен в наказателното поле, но шутира в краката на Серхио Рико.

Две минути по-късно Вието пробва изстрел от въздуха от 18 метра - топката се отби и излезе в корнер. В 21-ата "бяло-червените" домакини изградиха много добра акция, бранителите на Атлети изчистиха и Стеван Нзонзи изстреля топката от 19 метра - над гредата.

В 39-ата минута пред Анхел Корея се откри най-добрата възможност за първата част. Аржентинският номер 11 шутира встрани от близката греда, след като получи страхотен пас с глава от Гамейро. През първото полувреме двата тима предложиха на зрителите тактическа битка, при която владението на топката отчетливо беше в графата на домакините, но головите шансове бяха в полза на гостите от "Висенте Калдерон".

Второто полувреме започна с прекрасна ситуация за откриване на резултата. В 49-ата минута Самир Насри беше изведен на стрелкова позиция и тресна греда. В 52-ата Мариано центрира чудесно отдясно, Франко Васкес засече с крак, а Ян Облак показа класа с важно спасяване. В 55-ата Гамейро не беше точен от малък ъгъл.

Диего Симеоне направи рано трите си смени - до 66-ата минута, като при втората смяна (Тиаго Мендеш за Ферейра Караско) направи тактическа рокада, засилвайки центъра на игрището. В 67-ата Филипе Луиш шутира от движение - Рико внимаваше. В 73-ата минута севилци нанесоха своя удар. Нзонзи загърби защитата на съперника и нито Стефан Савич, нито Габи Фернандес успяха да настигнат бързака. Халфът на домакините прати топката долу вдясно за 1:0.

В 77-ата Коке получи втори жълт картон, след като закъсня за топката и фаулира Адил Рами в половината на нервионци. В 84-ата Мудо Васкес отправи опасен изстрел от 18 метра и топката излезе в аут на по-малко от метър от гредата. В 88-ата мадридският тим създаде голово положение след центриране от фал. Топката беше продължена към далечната греда, където Диего Годин стреля с глава, но Рико плонжира и улови.

Севилци превзеха върха и затвърдиха добрата си форма. Столичани регистрираха първа загуба през сезона и отстъпиха на трето място в таблицата.