Гол след гол на "Сант'Елия", Фиорентина се развихри (видео)

Тимът на Фиорентина надигра с 5:3 Каляри като гост в мач от 9-ия кръг на италианското първенство, като тимът на Пауло Соуса дори водеше с 5:1 в резултата на "Сант'Елия". Мачът всъщност започна доста обнадеждаващо за отбора на Каляри, който още във втората минута излезе напред в резултата с гол с глава на Давиде Ди Дженаро. Останалата част от първото полувреме обаче се превърна в истински кошмар за домакините, които получиха цели четири гола във вратата си. В 20-ата минута Никола Калинич изравни с удар с глва отблизо, а шест минути след това Федерико Бернардески даде аванс на "виолетовите" (в бели екипи днес), след като се измъкна от отбраната на Каляри и от съвсем близка дистанция изпрати топката в мрежата зад Марко Сторари. Само 5 минути по-късно отново Бернардески не остави шансове на Сторари, този път с чудесен изстрел от дъгата на наказателното поле. Гостите обаче не спряха дотук и в 40-ата минута Калинич, явно за да не остане по-назад от Бернардески, направи резултата 1:4. Хърватският нападател опъна мрежата зад Сторари с удар малко пред границата на наказателното поле.

Калинич оформи своя хеттрик в 53-ата минута, забивайки топката с глава във вратата на Каляри след центриране на Кристиан Тейо. В 61-ата минута пък току-що появилият се на терена за тима от Сардиния Марко Капуано вкара поредния гол с глава в срещата, а в 77-ата ветеранът Марко Бориело, също с глава, направи резултата 3:5.

Головата фиеста приключи тук и Фиорентина вече има 13 точки в актива си, като заема 8-о място в класирането. Каляри е 10-и със същия брой точки.