Учиков - Алексиев 24:17, но Персонал (Боливар) взе аржентинското дерби на световното клубно (СНИМКИ)

Българският посрещач Тодор Алексиев и неговият аржентински отбор Персонал (Боливар) тръгнаха отлично на световното клубно първенство, което се провежда в бразилския град Бетим. Алексиев и съотборниците му се наложиха много трудно над UPCN (Сан Хуан), където пък играе българския диагонал Николай Учиков, с 3:1 (33:31, 22:25, 30:28, 27:25) в аржентинското дерби в Група В на клубния Мондиал, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Дивино Брага".

По този начин волейболистите на Персонал има една победа и 3 точки, с колкото е и UPCN, но след една победа и една загуба. Двата тима продължават да имат реални шансове за класиране на полуфиналите на турнира. Във втория си мач на Мондиала Алексиев и компания ще играят срещу 4-кратния световен клубен шампион - италианския Трентино Волей (Тренто), който също започна с победа, след като тази вечер би категорично домакините от Минас Тенис Клуб (Бело Оризонте) с 3:0 гейма. Срещата е утре (20 октомври) от 22,30 часа българско време. В последния си двубой в групата UPCN също ще играят срещу трентинци. Този мач пък е в събота (22 октомври) от 01,00 часа българско време през нощта.

Първият гейм на срещата бе много нервен и оспорван, но в крайна сметка отборът на Персонал го измъкна след драматично 33:31. Въпреки това, волейболистите на UPCN показаха ноктите си във втората част, която успяха да я спечелят с 25:22 след отлични изяви на Ники Учиков в атака и Густаво Гуацели на блокада. Равностойната игра продължи и в третия гейм, който Персонал съумя да затвори в своя полза при 30:28 благодарение на опитния си капитан Леонардо Пати. През по-голямата част на четвъртата част UPCN контролираше играта, но от Персонал казаха последната си дума - 27:25 и 3:1.

Тодор Алексиев стана най-полезен за Персонал със 17 точки (1 блок, 53% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане), а Силмар Алмейда добави още 16 точки (1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. От друга страна Николай Учиков бе над всички за UPCN със страхотните 24 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака). Густаво Гуацели завърши с 18 точки (2 блока, 1 ас и 63% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

ПЕРСОНАЛ (БОЛИВАР, АРЖЕНТИНА) - UPCN (САН ХУАН, АРЖЕНТИНА) 3:1 (33:31, 22:25, 30:28, 27:25)
ПЕРСОНАЛ: Максимилиано Чиривино, Томас Едгър 14, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 17, Максимилиано Гауна 10, Пабло Крер 14, Силмар Алмейда 16 - Алексис Гонсалес-либеро (Леонардо Пати, Аксел Якобсен, Павел Кукарцев 9)
Старши-треньор: Хавиер Вебер
UPCN: Валерио Вермилио 2, НИКОЛАЙ УЧИКОВ 24, Хавиер Филарди 14, Николас Ласо 10, Густаво Гуацели 18, Мартин Рамос 8 - Себастиан Гарок-либеро (Пабло Гусман, Себастиан Брайкович, Сантиаго Алварес 3, Матиас Салво-либеро)
Старши-треньор: Фабиан Армоа.