Безпощаден ПСЖ подчини Базел (видео)

Френският първенец Пари Сен Жермен разби с 3:0 като домакин Базел в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Трима южноамериканци реализираха попаденията - аржентинецът Анхел ди Мария (40), бразилецът Лукас Моура (62) и уругваецът Единсон Кавани (90+3 - дузпа).

ПСЖ вече има 7 точки в класирането Група "А", където е и българският шампион Лудогорец. Със 7 точки е и лондонският Арсенал, а "орлите" от Разград и швейцарският Базел са с по една точка и по всичко личи, че ще спорят помежду си за третото място в групата.

Мачът започна с по-интересни моменти пред вратата на ПСЖ. В 5-ата минута гостите от Базел бяха много близо до гол във вратата на Алфонс Ареола. Михаел Ланг уцели напречната греда с глава след центриране от ъглов удар. В 11-ата минута швейцарците отново застрашиха сериозно вратата на ПСЖ. Ренато Щефен бе изведен в отлична голова позиция, но Ареола спаси удара му. Секунди по-късно пък Сейду Думбия получи много изгоден шанс да обстрелва противниковата врата. Котдивоарският нападател обаче не уцели вратата и пропиля чудесна възможност.

В 30-ата минута Анхел ди Мария можеше да стане автор на много красиво попадение. След отличен пас на Лукас Моура нахлулият в наказателното поле на Базел аржентинец стреля от воле, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 36-ата минута Думбия уцели греда с глава, а секунди по-късно стражът наа швейцарците Томаш Ваклик спаси опасен изстрел на Адриен Рабио.

В 40-ата минута ПСЖ поведе с 1:0 в резултата. Блес Матюиди получи чудесен пас от Адриен Рабио и центрира отляво. Отбраната на Базел не се справи по най-добрия начин в тази ситуация и топката попадна в оставения сам Ди Мария, който без колебание с мощен шут опъна мрежата зад Томаш Ваклик.

Две минути след почивката Единсон Кавани уцели греда с глава.

В 61-ата минута Кавани се озова сам срещу Ваклик след груба грешка на бранител в бяло, но не успя да го преодолее. Секунди по-късно обаче защитник на Базел изби лошо топката след центриране отдясно и от това се възползва намиращият се до точката за дузпата Лукас Моура, който с безпощаден изстрел направи резултата 2:0.

В 66-ата минута защитникът на Базел Марек Сухи бе съвсем близо до гол във вратата на ПСЖ, но нямаше късмет. Той отправи удар с глава след центриране от фаул, но топката се отби от десния страничен стълб на Ареола.

В добавеното време резервата Хесе Родригес пропусна шанс за 3:0, но победата на френския тим все пак стана клсическа. В последните секунди ПСЖ получи право да изпълни дузпа след нарушение на Ланг срещу Кавани в накзателното поле на Базел. Кавани превърна дузпата в гол и направи победата на ПСЖ по-изразителна.

ПСЖ - БАЗЕЛ 3:0
1:0 Ди Мария (40)
2:0 Лукас (62)
3:0 Кавани (90+3 - дузпа)