Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Кузнецова се справи с Корне в Москва

Защитаващата титлата си от миналия сезон Светлана Кузнецова преодоля втория кръг на турнира по тенис в Москва за купата на Кремъл с награден фонд над 758 хиляди долара. Поставената под номер 1 рускиня победи трудно с 6:4, 7:5 срещу Ализе Корне (Франция), а следващата й съперничка е деветата в схемата Тимеа Бабош (Унгария), надиграла с 6:1, 6:4 французойката Кристина Младенович.

Ако представителката на домакините Кузнецова отново спечели турнира в руската столица, ще се класира за финалната надпревара на WТА в Сингапур, измествайки от осмото място в световната ранглиста британката Джоана Конта.

Поставената под номер 3 Карла Суарес Наваро в схемата прекрати участието си в мача с Даря Гаврилова (Австралия) заради контузия в китката. Испанката загуби шансовете си за участие във финалния турнир на WТА в Сингапур, който започва на 23 октомври. В двубоя между двете Гаврилова спечели трудно първия сет с 6:4 и след това поведе с 3:0 във втората част, когато Наваро прекъсна участието си в срещата.