Юношите на Лудогорец не успяха да се противопоставят на Арсенал

Юношите на Лудогорец записаха трета поредна загуба в Група “А” на Младежката лига. Талантите на “орлите” записаха поражение с 0:3 при визитата си на Арсенал. Българите като цяло играха добре в защита, но разликата в класите си каза думата и англичаните успяха да отбележат три безответни гола. Силен мач направи и вратарят Даниел Наумов, който отрази няколко опасни удара. Попаденията за "артилеристите" паднаха в самото начало и в края на срещата.

Резултатът бе открит от домакините още в третата минута. Тогава след пробив отляво на съотборник Райс Нелсън получи топката в наказателното поле и без да се бави я прати в мрежата на "орлите". До края на полувремето домакините продължиха да налагат сериозен натиск, но защитата на Лудогорец се справи с набезите им.

През втората част ситуацията на терена не се промени много - Арсенал атакуваше, а Лудогорец се защитаваше. Отбраната на "орлите" издържа да 80-ата минута, когато Преслав Петров направи дузпа срещу Едуард Нкетиа. Зад топката застана потърпевшият и удвои. Седем минути по-късно нападателят вкара и трети гол. Един далечен шут на Марк Бола бе спасен от Даниел Наумов, но при добавката с глава Нкетиа бе точен за 3:0. В последните минути дойде и единственото чисто положение за българите. При едно центриране от фаул Петров остана на чиста позиция, но ударът му с глава не бе точен.

По този начин след три загуби от три мача Лудогорец остава на последно място в класирането с голова разлика 1:12. Арсенал от своя страна записа първи успех и събра четири точки в актива си.

АРСЕНАЛ U19 – ЛУДОГОРЕЦ U19 3:0